Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Pomysł] Nowy Regulamin
#1
Hejo!
Dawno mnie nie było ale czytam i zerkam co się dzieje i w zasadzie nie pomyliłam się, święta będą magiczną datą.. dlatego chciałam napisać w zasadzie lekko zbuffować regulamin który został opracowany, po to aby mógł wejść w życie jeśli np. osoby zainteresowane serwerem będą mogli wypowiedzieć się po przez ankietę? To co zaczynam Uśmiech


Regulamin Serwera Dragon Ball Priority


I Nazwy postaci:  
1. Imię nie może być w żaden sposób obraźliwe, wulgarne oraz nie może źle się kojarzyć.
2. Zakazane jest podrabianie imion innych graczy, jeśli zostanie to zgłoszone przez innego gracza lub STAFF, postać otrzyma nowe Imię, losowo wybrane przez GM'a.
3. Nie można posiadać imion podobnych do osób które pełnią władzę na serwerze. - ban na 20 dni
4. Zmiana nicku jest możliwa, gdy: 
$)Masz podobny nick do drugiej osoby grającej na serwerze.
$)Nick nie spełnia wyżej wymienionych warunków.
$)Najwyższa władza podejmuje decyzję o zmianie nicku.


Za złamanie zasad dotyczących imion grozi kara w postaci namelocka lub usunięcie całkowicie postaci z gry.

II Gra 
1. Zakaz obrażania oraz nadmiernego przeklinania - ban od 3 do 7 dni bana,
$)obraza to minimum 3 słowa obraźliwe skierowane do oskarżającego w przeciągu 5 minut, (kara jest zależna od użytych słów)
$)nadmierne przeklinanie jest uznane, jeżeli ktoś wypowie co najmniej 5 przekleństw lub sformułowań obraźliwych w czasie 5 minut,
$)obrazę ma prawo zaraportować tylko osoba do której skierowano obraźliwe słowa.

2. Kradzież przedmiotów, kont oraz innych rzeczy należących do gracza - ban na 20 dni,
3. Używanie kanałów publicznych niezgodnie z ich przeznaczeniem wiąże się z karą - upomnienia (pisemnego).
3.1 Używanie kanałów publicznych niezgodnie z ich przeznaczeniem po upomnieniu - ban od 1 do 3 dni.
4. Wykorzystywanie błędów serwera dla własnego użytku - delete.
5. Jakakolwiek działalność na niekorzyść serwera (powodowanie crashy lub reklamowanie innych serwerów i tym podobne) - delete.
6. Podszywanie się pod Support DBP jest zabronione w każdy sposób - delete.
7. Zabronione jest korzystanie z wszelkich rodzaju programów które ułatwiają gręZły/color]
$)SV1: 
- bot na siłowni przy używaniu Sztangi - afk 15 min, śmierć jak na bad karmie
- Train Points/Time Room (bieganie) - nic

- Bot na Exp/Loot - afk 1 min, śmierć jak na bad karmie
Bot na Exp/Loot[b]afk 3 min, nagranie i raport na forum - ban 3 dni[/b]
- trenowanie deff/ene w room lub mobach - afk 1 min, śmierć jak na bad karmie
[b][/b]trenowanie deff/ene w room lub mobach[b] - afk 3 min, nagranie i raport na forum - ban 3 dni
[/b]- łowienie ryb - afk 3 min, ban 3 dni

- Grav Room - afk 1 min, śmierć jak na bad karmie
- Grav Room - afk 3 min, [b][color=#ff0000]nagranie i raport na forum - ban 3 dni[/b]

- dozwolone 2 MC (jedno konto) - przekroczenie limitu - ban 3 dni na każdą zalogowaną postać
+ dozwolone zabijanie mobów/graczy poza PZ

$)SV2 - wszystko dozwolone.

8. Pisanie i ogłaszanie wymiany przedmiotów pomiędzy innymi serwerami jest zabronione - delete,
$)zamiana między serwerami DBP S1/S2 jest dozwolona*
*przy każdej takiej ofercie trzeba wyraźnie napisać że jest to zamiana między serwerami DBP, inaczej taka oferta będzie podciągana pod punkt II 8
9. Spamowanie w tym samym czasie minimum 5 razy w ciągu 1 minuty jest karane - ban na 1 godzinę,
$)większa ilość spamu - ban na 12 godzin.
10. Utrudnianie rozgrywki innym graczom (tj. blokowanie bramek na exp, respów, aren oraz wszelkich innych przejść, umyślne utrudnianie summonowania potworów, push na trialu, itp) - ban na 3 dni. | W przypadku kiedy ktoś będzie utrudniał grę tzw. "noob charem" obie postacie otrzymują 10 dni bana
11. Oszukiwanie władzy serwera lub graczy jest zabronione - od notation do delete (zależy od przewinienia).
12. Skierowanie prośby do władzy o darmowe przedmioty jest zabronione - notation.
13. Władza serwera nie ponosi żadnej odpowiedzialności za transakcje dotyczące zamian/wymian, pożyczeń przedmiotów w grze. Gracz nie może prosić o pomoc w przypadku gdy zostanie on oszukany.
14. Hakowanie innych - delete na wszystkie postacie osoby hakującej.
15. Pchanie innych graczy bez powodu (minimum 3 pushe w ciągu 5 minut, nie dotyczy PZ*) - notation
17. Obowiązuje wszelki zakaz rozmawiania na temat innych serwerów OTS - od upomnienia (pisemnego) do delete
19. Przeszkadzanie graczowi podczas trenowania Train Points na bieżni - od notation do bana na 3 dni.
20. Nagminne sprawdzanie gracza w czasie krótszym od 5 minut - notation.
21. Jeżeli otrzymałeś słusznego bana i mimo to piszesz odwołanie możesz liczyć się ze skasowaniem konta.
22. Przeszkadzanie graczom podczas robienia Sag - Ban na 3 dni - Wymagany krótki filmik
$)blokowanie respienia się sag,
$)lurowanie dodatkowych potworów,
$)pchanie graczy do sag.
$)zabijanie podczas sag

23. Uniemożliwianie wykonania questa innym graczom - Ban na 1 dzień*.
*w przypadku Rebelion Machines Quest i Titanium Quest kary będą odpowiednio wyższe. 
24. Kradzież domu po tym jak gracz dostał Namelocka lub usunął postać - Delete.
25. Gracz który złamał regulamin i została nałożona na niego kara nie może prosić o odzyskanie jakichkolwiek dóbr materialnych, które miał na postaci na której popełnia ów wykroczenie - proszenie władzy o zwrot dóbr - ban na 1 dzień.
26. Jeżeli jako gracz dasz komuś ignore w grze, robisz to jedynie na własną odpowiedzialność - jeżeli inny gracz go wtedy nagra to otrzyma bana,
$)jedyne co może go uratować to filmik/screen momentu kiedy nagrywający nie napisał jeszcze "koniec nagrywania".
27. Lurowanie potworów do publicznych miejsc (Miasta, Dende Palace) - Ban na 1 dzień.

Władza w tym GM,BN itp. powinni być wybierani po przez graczy w systemie VOTE

Dalszej części regulaminu nie zmieniałam
Odpowiedz
#2
W polowie edycji nie mozemy zmienic kar za bota nagle na wyzsze. Nie przejdzie.
Odpowiedz
#3
(06-12-2016, 23:59)Gosia napisał(a): $)SV1: 
- bot na siłowni przy używaniu Sztangi - afk 15 min, śmierć jak na bad karmie
- Train Points/Time Room (bieganie) - nic

- Bot na Exp/Loot - afk 1 min, śmierć jak na bad karmie
Bot na Exp/Loot[b]afk 3 min, nagranie i raport na forum - ban 3 dni[/b]
- trenowanie deff/ene w room lub mobach - afk 1 min, śmierć jak na bad karmie
[b][/b]trenowanie deff/ene w room lub mobach[b] - afk 3 min, nagranie i raport na forum - ban 3 dni
[/b]- łowienie ryb - afk 3 min, ban 3 dni

- Grav Room - afk 1 min, śmierć jak na bad karmie
- Grav Room - afk 3 min, [b]nagranie i raport na forum - ban 3 dni[/b]
- dozwolone 2 MC (jedno konto) - przekroczenie limitu - ban 3 dni na każdą zalogowaną postać
+ dozwolone zabijanie mobów/graczy poza PZ

Niby fajnie, tylko znowu będzie 10 reportów każdego dnia i będą wojny na raportowanie graczy.

(07-12-2016, 00:20)Cive napisał(a): W polowie edycji nie mozemy zmienic kar za bota nagle na wyzsze. Nie przejdzie.

Jeżeli miały być to zmiany na lepsze to czemu nie.
Odpowiedz
#4
(07-12-2016, 00:31)rusek0110 napisał(a):
(06-12-2016, 23:59)Gosia napisał(a): $)SV1: 
- bot na siłowni przy używaniu Sztangi - afk 15 min, śmierć jak na bad karmie
- Train Points/Time Room (bieganie) - nic

- Bot na Exp/Loot - afk 1 min, śmierć jak na bad karmie
Bot na Exp/Loot[b]afk 3 min, nagranie i raport na forum - ban 3 dni[/b]
- trenowanie deff/ene w room lub mobach - afk 1 min, śmierć jak na bad karmie
[b][/b]trenowanie deff/ene w room lub mobach[b] - afk 3 min, nagranie i raport na forum - ban 3 dni
[/b]- łowienie ryb - afk 3 min, ban 3 dni

- Grav Room - afk 1 min, śmierć jak na bad karmie
- Grav Room - afk 3 min, [b]nagranie i raport na forum - ban 3 dni[/b]
- dozwolone 2 MC (jedno konto) - przekroczenie limitu - ban 3 dni na każdą zalogowaną postać
+ dozwolone zabijanie mobów/graczy poza PZ

Niby fajnie, tylko znowu będzie 10 reportów każdego dnia i będą wojny na raportowanie graczy.

(07-12-2016, 00:20)Cive napisał(a): W polowie edycji nie mozemy zmienic kar za bota nagle na wyzsze. Nie przejdzie.

Jeżeli miały być to zmiany na lepsze to czemu nie.
A Dlatego nie ze zaraz zacznie sie placz "oni bocili a ja juz nie moge i musze pilnowac ".... co ty tu pierwszy raz grasz?

@Topic
Niby Fajnie , Niby Pieknie ale na tej edycji to nie przejdzie. Owszem na przyszlych MOZE ale teraz nie ma szans... za duzo juz ludzie maja , zbyt rozwinela sie gra , za bardzo server juz umiera na takie zmiany JęzykP
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQpZQFTvGKx6kK-x3NMwgQ...hSP05AO8ug]
[-] Polubienia: 1 Użyktownik Lubi post Learza:
  • Gosia
Odpowiedz
#5
@up
Ja nie mowie o tak drastycznych zmianach jak jest napisane pierwszym poście bo wiadomo jak to się skończy. Chodziło mi o ogólne zmiany regulaminie, i delikatne zwiększenie kar na expie (z notation na 1 dzień bana).
Odpowiedz
#6
Z tego co wymienilas jedynie jestem w stanie zmienic punkt o przeklinaniu na taki jak jest na DBLu (moim zdaniem dobre rozwiazanie znalezli), ale to tez musze miec chwile zeby do tego siasc i jakos sensownie to napisac.

kary za bota mc - 2 miesiace za pozno

Vote - ostatnim razem smialem sie tak glosno jak zakladalem buty. Vote.. przy takiej spolecznosci? Przyklad mialas doskonaly przy nagrywaniach sie nawzajem, czy innych reportach.

Poza tym tutaj rangi, ktore wymienilas zaleza raczej od zaufania i no jakby nie patrzec kilkuletniej wspolpracy. Gdyby to dzialalo na zasadzie Vote miala bys takie cyrki jakich na DBP jeszcze nie widzialas.
Odpowiedz
#7
(07-12-2016, 00:20)Cive napisał(a): W polowie edycji nie mozemy zmienic kar za bota nagle na wyzsze. Nie przejdzie.

Kochany Cive, zmiany miałby dotyczyć kolejnej edycji, jak pisałam magiczną datą będą święta i czas po nich..


@Invi
Zupełnie w takim razie nie rozumiesz co ma wpływ na społeczność, jeśli są zasady określone przez autora projektu, to społeczność musi w tych ramach działać. Jeśli tego nie robi to jest system kar - tylko ich egzekwowanie ma wpływ na społeczeństwo, jeśli w jakiś przypadkach się odpuszcza wówczas rodzi to patologie.

System VOTE - po pierwsze nie wiem dlaczego, ale między wierszami uznałeś że ludzie na tym serwerze są.. no własnie jacy są ?!

Jeśli Andrzej określiłby, że aby dostać tutora trzeba uzyskać 51% vote na tak, przy frekwencji min 50% osób online, to zmienia postać rzeczy prawda? Ważne aby ograniczyć MC do dwóch lub pozwolić głosować tylko z raz z konta.
Aby zostać GMem uważam, że wcześniej trzeba przejść test jako BN, zdobyć zaufanie graczy i uzyskać 75% poparcia wśród graczy.

Dzisiaj jest tak:
 - jak napisałeś jest to zrobione w związku ze współpracą, ale przykład pracujecie 3 lata, nie neguje tego, ale.. jak to jest że Twój Team wykorzystuje BTQ do skilowania, a Ty nie zrobiłeś nic aby temu przeciwdziałać i po czasie reagujemy "regulaminem". Można sprawę zostawić DYMKOWi - jasne, ale to właśnie świadczy o żałosnej postawie, której gracze mają prawo nie akceptować. Dlatego później jak wprawdzasz regulamin to jest PUACZ - bo, gdybyś ukarał od razu tego który to wykorzystywał i wprowadził regulamin, każdy by pomarudził ale finalnie uznał że działałeś z wyprzedzeniem i dla dobra ogólnego, a teraz po raportach i atakach graczy, pozostaje tylko tłumaczenie się.. ja jestem nauczona, że jak da się problem przewidzieć i można znaleźć rozwiązanie (nie zadowalające wszystkich) to należy to zrobić, podjąć działanie a nie czekać aż ściana się zawali..

Pisałam już kiedyś, nie chcę nikogo obrazić nie to jest moim celem, bo gra tu wg. mnie wielu fantastycznych ludzi, każdy ma swoją historię, każdy chce być top, każdy jest super ale jesteśmy traktowani wybiórczo.
Jeśli efekty są zadowalające to oczywiście nic nie zmieniajcie, natomiast jeśli nie są to trzeba zmieniać, zasady, ramy działania, itp rzeczy, aby uzsykać inne rezultaty.


Wrzucę na sam koniec, ja wprowadziłabym skilowanie AS o 99% wolniejsze niż jest teraz.. i oczywiście że 99% osób może się z tym nie zgodzić, ale czy próbowaliście w ten sposób wpłynąć na rozgrywkę? Pomysłów każdy z nas ma 100 od Was i Andrzeja zależy co zrobicie, tak czy inaczej powodzeniaOczko

caluje gorąco wszystkich maniaków DB
Odpowiedz
#8
Cytat:Bot na Exp/Loot - afk 1 min, śmierć jak na bad karmie
Bot na Exp/Loot - afk 3 min, nagranie i raport na forum - ban 3 dni

Ooo to jest interesujące, można by coś w stylu reality show GMów wprowadzić.

Sprawdzają gracza... mija minuta i zaczynają się emocje. Zabije go? Poczeka jeszcze 2 minuty? A co jeśli się obudzi? A co jeśli jego tata to Bystrzak? Tego dowiecie się w kolejnym odcinku.

Dobry pomysł. Jestem za wprowadzeniem.

Pozdrawiam
Wasz Kumpel
Odpowiedz
#9
Dla mnie takie bany za bota na expie były by spoko ale wtedy potrzebny byłby większy exp.

PS O co chodzi z tym Bystrzakiem?
Odpowiedz
#10
(07-12-2016, 12:10)Gosia napisał(a):
(07-12-2016, 00:20)Cive napisał(a): W polowie edycji nie mozemy zmienic kar za bota nagle na wyzsze. Nie przejdzie.

Kochany Cive, zmiany miałby dotyczyć kolejnej edycji, jak pisałam magiczną datą będą święta i czas po nich..


@Invi
Zupełnie w takim razie nie rozumiesz co ma wpływ na społeczność, jeśli są zasady określone przez autora projektu, to społeczność musi w tych ramach działać. Jeśli tego nie robi to jest system kar - tylko ich egzekwowanie ma wpływ na społeczeństwo, jeśli w jakiś przypadkach się odpuszcza wówczas rodzi to patologie.

System VOTE - po pierwsze nie wiem dlaczego, ale między wierszami uznałeś że ludzie na tym serwerze są.. no własnie jacy są ?!

Jeśli Andrzej określiłby, że aby dostać tutora trzeba uzyskać 51% vote na tak, przy frekwencji min 50% osób online, to zmienia postać rzeczy prawda? Ważne aby ograniczyć MC do dwóch lub pozwolić głosować tylko z raz z konta.
Aby zostać GMem uważam, że wcześniej trzeba przejść test jako BN, zdobyć zaufanie graczy i uzyskać 75% poparcia wśród graczy.

Dzisiaj jest tak:
 - jak napisałeś jest to zrobione w związku ze współpracą, ale przykład pracujecie 3 lata, nie neguje tego, ale.. jak to jest że Twój Team wykorzystuje BTQ do skilowania, a Ty nie zrobiłeś nic aby temu przeciwdziałać i po czasie reagujemy "regulaminem". Można sprawę zostawić DYMKOWi - jasne, ale to właśnie świadczy o żałosnej postawie, której gracze mają prawo nie akceptować. Dlatego później jak wprawdzasz regulamin to jest PUACZ - bo, gdybyś ukarał od razu tego który to wykorzystywał i wprowadził regulamin, każdy by pomarudził ale finalnie uznał że działałeś z wyprzedzeniem i dla dobra ogólnego, a teraz po raportach i atakach graczy, pozostaje tylko tłumaczenie się.. ja jestem nauczona, że jak da się problem przewidzieć i można znaleźć rozwiązanie (nie zadowalające wszystkich) to należy to zrobić, podjąć działanie a nie czekać aż ściana się zawali..

Pisałam już kiedyś, nie chcę nikogo obrazić nie to jest moim celem, bo gra tu wg. mnie wielu fantastycznych ludzi, każdy ma swoją historię, każdy chce być top, każdy jest super ale jesteśmy traktowani wybiórczo.
Jeśli efekty są zadowalające to oczywiście nic nie zmieniajcie, natomiast jeśli nie są to trzeba zmieniać, zasady, ramy działania, itp rzeczy, aby uzsykać inne rezultaty.


Wrzucę na sam koniec, ja wprowadziłabym skilowanie AS o 99% wolniejsze niż jest teraz.. i oczywiście że 99% osób może się z tym nie zgodzić, ale czy próbowaliście w ten sposób wpłynąć na rozgrywkę? Pomysłów każdy z nas ma 100 od Was i Andrzeja zależy co zrobicie, tak czy inaczej powodzeniaOczko

caluje gorąco wszystkich maniaków DB

Co do vote bo ostatnim razem jak czytalem to chyba tego o vote nie bylo. Pomysl tragiczny i nie chodzi o to, ze na mc beda sobie ludzie dawali glosy ale to beidze wygladalo tak, ze ja mam vote na bna i automatycznie mam xx vote na nie od enemy teamu tak samo invi mialby vote na gracza to tez wszyscy jego przeciwnicy glosuja na nie tak jest zawsze. Pamietam jakos 3-4 lata temu jak gralem na dbl to byl pewien tutor o nicku na R ktory naprawde zapierdalal konkretnie jako tutor, non stop pisanie na helpie latal i sprawdzal wszystkich graczy online a przy vote mial 4 glosy na tak i 23 na nie? Vicodin pewnie pamieta gohana na R Szczęśliwy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu