Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Update 3.21
#11
(04-09-2018, 15:21)Hejtero napisał(a): Aha, to teraz jeszcze biednej to wygląda, skoro serwer to twoja podstawa. Myślałem, że mowa o innej firmie i stąd brak czasu. W takim razie zapewne więcej niż te 8h przeznaczasz na serwer, wydaje się kupa czasu jak na to co jest zrobione, wiem że czas zajmuje też odpisywanie, support itp, ale też nie przesadzajmy. Poza tym kontakt z graczami to podstawa.

A ta formuła na ABS to chyba jakiś święty gral, że ciągle unikasz pytania Niezdecydowany

Mówisz tak jak byś prowadził podobny serwer do mojego albo chociaż firmę - Prowadziłeś kiedyś firmę?

Co do ABS: podstawowe abso są liczone z profek, itemków, ene/defa. Na samym końcu z agility itd
Masz na PG takie coś jak fire field i możesz Sobie zobaczyć dokładnie Oczko
Odpowiedz
#12
(04-09-2018, 15:54)Vultur napisał(a):
(04-09-2018, 15:21)Hejtero napisał(a): Aha, to teraz jeszcze biednej to wygląda, skoro serwer to twoja podstawa. Myślałem, że mowa o innej firmie i stąd brak czasu. W takim razie zapewne więcej niż te 8h przeznaczasz na serwer, wydaje się kupa czasu jak na to co jest zrobione, wiem że czas zajmuje też odpisywanie, support itp, ale też nie przesadzajmy. Poza tym kontakt z graczami to podstawa.

A ta formuła na ABS to chyba jakiś święty gral, że ciągle unikasz pytania Niezdecydowany

Mówisz tak jak byś prowadził podobny serwer do mojego albo chociaż firmę - Prowadziłeś kiedyś firmę?

Co do ABS: podstawowe abso są liczone z profek, itemków, ene/defa. Na samym końcu z agility itd
Masz na PG takie coś jak fire field i możesz Sobie zobaczyć dokładnie Oczko

Nie prowadziłem, ale wiem jak to wygląda, bo mój znajomy miał firmę, do tego mój brat ma warsztat i jakoś codziennie ma czas pracować po 8-10h i tylko czasem jedzie po jakieś części, raz w miesiącu księgowa itp, więc ja naprawdę nie wiem, co Ci pochłania twój czas.? Może masz dużo ticketów z supportu z problemami, ja tego nie wiem. Nie chce osądzać, ale sam musisz przyznać, że jak ktoś spojrzy na ten update to stwierdzi, że dużo czasu na niego nie poszło(ja się może nie znam, ale znajomy, który jakiś czas prowadził własny serwer stwierdził, że to parę godzin roboty). Masz parę osób w supporcie, co one w takim razie robią skoro Ty musiałeś pisać wszystko sam?

Co do ABS, spoko że jest fire field, mnie bardziej interesowała formuła, bo dobrze wiem że agi dochodzi ostatnie, tylko jak to jest przeliczane? Baza + itemy + Ene/Def i potem mnożenie przez ABS?  Chodziło mi o równanie w stylu  x + y x z = redukcja Szczęśliwy

W sumie dalsze prowadzenie tej dyskusji nie ma sensu, bo i tak do niczego nie prowadzi. Wykręcasz się tą firmą, jakbyś po 8h w kopalni siedział i wracał zmęczony do domu robić serwer. Czekamy w takim razie na kolejną część, może będzie ciekawiej.
Ten upierdliwy.
Odpowiedz
#13
@Hejtero

masz na przykład dla łatwego rachunku 10% z transa, 10% z itemkow, 10% z ene defa i 10% z agi

Dostajesz 100 DMG na czysto
100 - 10% = 90 z samym transem
90 - 10% = 81 z itemami i transem
81 - 8.1 = 72.9 z ene/itemami/transem
72.9 - ~7.3 = 64.7 ze wszystkim
Odpowiedz
#14
(04-09-2018, 17:30)Invisiblity napisał(a): @Hejtero

masz na przykład dla łatwego rachunku  10% z transa, 10% z itemkow, 10% z ene defa i 10% z agi

Dostajesz 100 DMG na czysto
100 - 10% = 90 z samym transem
90 - 10% = 81 z itemami i transem
81 - 8.1 = 72.9 z ene/itemami/transem
72.9 - ~7.3 = 64.7 ze wszystkim

No i o to mi chodziło, teraz wiem jak się to liczy.
Baza jednak sporo daje w takim wypadku, bo liczy się pierwsza Duży uśmiech przy 5k ene dmg do tego 10% itemki, 40% ene, 55% agi różnica 7% bazowy abs vs 0% niby daje prawie 600 dmg mniej.
Tą cała wymianę zdań z Vulturem i jego wykręty pewnie można usunąć, bo i tak do niczego nie prowadzi, a jest spam.
Ten upierdliwy.
Odpowiedz
#15
muj znajomy tesz ma serwer i takie apdejty pisze na serwetce na pszerwie pszed zajenciami

a tak na poważnie:
1. nie wiem czego się spodziewaliście
2. jeżeli vultur sam wszystko programuje to najs
3. server serverowi nie równy
4. żeby nie było że liże dupe administracji po sraniu, to szczerze też spodziewałem się czegoś więcej, ale zawsze tak można mówić
5. czy wy ku*wa docenicie coś w końcu? X D



@ nie chce mi sie pisac nowego postu bo zbędny spam, ale to Ty piszesz jak "5letnie dziecko"..
ta "zapowiedź" miała nowe grafiki co było widać, a vultur pisał od dawna, że grafiki nie wejdą jeszcze długo..
party system sporo ludzi na gc plakalo, że nie mozna w party biegać itd, może stąd to się wzięło, więc nic nie jest na siłe
to nie jest koszt staminy, tylko odnowy jak nie grałeś codziennie po 6h, bo są ludzie co nie mogą odnowić, graja caly czas x D (jakies 5 dni temu sie pytal typek czemu nic nie ma w storage), gdzie 5 pp to jest NIC, a 30 to nic + ciut więcej X D
[Obrazek: iKg9T7R.gif]
[-] Polubienia: 1 Użyktownik Lubi post yalesz:
  • Vultur
Odpowiedz
#16
(04-09-2018, 18:12)yalesz napisał(a): muj znajomy tesz ma serwer i takie apdejty pisze na serwetce na pszerwie pszed zajenciami

a tak na poważnie:
1. nie wiem czego się spodziewaliście
2. jeżeli vultur sam wszystko programuje to najs
3. server serverowi nie równy
4. żeby nie było że liże dupe administracji po sraniu, to szczerze też spodziewałem się czegoś więcej, ale zawsze tak można mówić
5. czy wy ku*wa docenicie coś w końcu? X D

Nie wiem po co pisanie jak 5letnie dziecko.

1. Na pewno czegoś co zmieni sytuację na serwerze. Poza zmianą agi, reszta wygląda na dodaną na siłę, żeby coś dodać/zmienić.
2. Nie wiem czy najs, update zapowiadał miesiąc temu, zwiastun był 2 tyg temu co prawda. Nie mniej, jednak sądzę, że z takimi zmianami wyrobił się w jeden dzień pracując z 8h, ew dwa dni. Trochę to mało dla mnie.
3. Nie porównywałem tu nic do innego serwera, napisałem że znajomy, który siedział w serwerach parę lat stwierdził, że takie zmiany to kilka h roboty. No chyba, że Vultur ma taki bajzel w silniku, że mu zeszło więcej.
4. chociaż tyle
5. doceniam zmianę agi i exhaust(tyle że to było wałkowane już dawno temu), reszta raczej mało istotna, nie potrzebna zmiana kosztu staminy
Ten upierdliwy.
Odpowiedz
#17
Jak was czytam to tylko uśmieszek mi się ciśnie na usta

Po 1) O wiele łatwiej coś napisać w programie niż go zmieniać ktokolwiek coś programował coś o tym wie Oczko
Po 2) Która szanująca się firma wypuszcza tak często updety nie mówię o waszych śmiesznych kolegach którzy korzystają z gotowych skryptów i nie mają pojęcia o programowaniu mówię o poważnych grach typu TIBIA/ WOW / LOL itd przypominam że tam nad każdym projektem jest sztab ludzi nie jedna osoba
Po 3) Każdy chce by była jakaś nowość nowe taski nowe potwory czy przedmioty ale trochę szacunku i wyrozumiałości w każdej firmie pracownik twórca właściciel ma prawo do oddechu i wolnego dnia więc czasami nawet Vultur musi trochę zwolnić cieszcie się że coś się zmienia a upek i nowości na pewno lepiej mu się będzie robiło jak będzie miał wsparcie a nie ciągłe narzekania

Co do samego upka może wiele on nie wnosi ale z niecierpliwością czekam na każde zmiany Oczko
[-] Polubienia: 2 Użytkowniów Lubi post LordPawlo:
  • Vultur, yalesz
Odpowiedz
#18
@3x up

Ktoś ci płaci za wypisywanie tego, czy może jesteś adminem tego serwera podszywającym sie pod "Głos Narodu" ? bo to jak ty każda nawet najmniejsza drobnostke zmieniona zachwalasz i bronisz tutaj przed kazdym negatywnym tekstem, to nie jest naturalne...

Zeby nie bylo... nie chodzi mi ze nie moze sie komus cos tu podobac, ale patrzac na wszystko co wypisujesz, to masz 100% zgodnosc z adminem tego otsa o jest praktycznie niemożliwe
Odpowiedz
#19
(04-09-2018, 19:43)januszHD napisał(a): @3x up

Ktoś ci płaci za wypisywanie tego, czy może jesteś adminem tego serwera podszywającym sie pod "Głos Narodu" ? bo to jak ty każda nawet najmniejsza drobnostke zmieniona zachwalasz i bronisz tutaj przed kazdym negatywnym tekstem, to nie jest naturalne...

Zeby nie bylo... nie chodzi mi ze nie moze sie komus cos tu podobac, ale patrzac na wszystko co wypisujesz, to masz 100% zgodnosc z adminem tego otsa o jest praktycznie niemożliwe

hmm... ja poprostu doceniam ich pracę, ale Ty chyba nie patrzysz na shoutbox jak cisnalem Graffa + moja sygna lub jak ostatnio klocilem sie z invim o regulamin i cenzurowali moje wypowiedzi w ktorych cos pisalem, ale tego tu nie napisze bo po prostu ktos usunie post, a odpowiadam Ci na Twoje pytanie
[Obrazek: iKg9T7R.gif]
[-] Polubienia: 1 Użyktownik Lubi post yalesz:
  • LordPawlo
Odpowiedz
#20
Możesz sobie to zweryfikować w grze Oczko mój nick jest taki sam. Ja po prostu pracuje w firmie programistycznej i widzę ile coś zajmuje czasu niby pierdoła a pół dnia niema. Co do zgodności to jest jednak parę aspektów które mi się nie podobają jak np. zarobki na moim lvlu ale to już inny temat

hehe jak ten post nie był do mnie to przepraszam za nadgorliwość Oczko
[-] Polubienia: 2 Użytkowniów Lubi post LordPawlo:
  • Vultur, yalesz
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu