Forum PrioGames.com

Pełna wersja: [Wersja 1] Poradnik dla Newbie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wersja 1 Poradnik dla newbie 


W roli wstępu jako że cośtam zdarzy mi się ostatnio grać, chodź w większości leniwie stawiam bota (taką edycje sobie wybraliście)
postanowiłem skrobnąć na szybko poradnik dla nowych bo w grze monotonnie przewijają się cały czas te same pytania

Poradnik jest pisany na podstawie moich doświadczeń z profesjami, ewentualne korekty, nowości będę wprowadzał
co jakiś czas. Jeśli uważasz że poradnik Ci się przydał podziękuj, jeśli myślisz że któryś z minionych punktów
nie sprawdza się w grze lub mógłby wyglądać lepiej - napisz do mnie wiadomość, przeczytam i ocenie.

Exp [Edycje lowrate]:
1-8 Użyj 2-3x sztangę, znajduje się na północny wschód od temple i idż na północ od miasta
spokojnie wbijesz tam 8 lvl na wolfach i green wolfach.

8-15 Po pojawieniu się w świecie Dragon Ball, u swojego nauczyciela, jeśli jesteś
blisko kapsuł i aktywowałeś darmowe premium (relognij) idź do pobliskiej kapsuły i udaj się do dende
u którego napisz hi -> hell -> yes naduś prawym na drzwi będzie tam teleport który przeniesie
Cie na "drogę węża" na końcu której będzie kolejny po wejściu w niego pojawisz się u north kaio
u którego też możesz nauczyć się techniki "kaioken" w okół kaio jest trawka biegając po niej
możesz uzyskać poziom 30. Ale żeby było sprawniej - na 15 wróć do dende który przekierował
Cię wcześniej do hell'a i napisz Hi -> Learn Bukujutsu. Następnie wróć do north kaio i biegaj do 30.

30-40 Zrób taski znajdziesz je na kapsułach u npc "Paragas" piszesz Hi -> 1 (1..2..3..) -> yes
aż do 14. Pierw idziesz na Pandoriany są one między Paragasem a Dende, następnie Mechanoidy (obok west oraz
pierwsza ścieżka na vegecie w lewo, lub po prostu zapytaj graczy, ktoś Cię zaprowadzi) Jeśli po tych taskach będzie
brakowało ci lvla, zabij kilka mobów lub ukończ taska na Monkeye. Po 1-wszym i 2-gim tasku idź do dende, poziom niżej
znajdziesz npc "Karin" - kupisz u niego senzu pisząc Hi -> buy 100 senzu beans -> yes lub Hi -> Trade.

40-60 Time Room, znajdziesz go na północny zachód w Dende Palace (w górę od npc "Dende") tam
biegasz do 60 i umierasz z nudów

60-75 Większość Profek ma już 1 transa więc wpisz "transform", następnie udaj się na Vegete, na północny-wschód
od kapsuł znajdziesz bramke z pokojem wejdź, zabij potwory, dostaniesz "Teacher Card" po naciśnięciu na niego ppm + lpm
pojawisz się u swojego nauczyciela (musisz być w protection zone) Napisz tam Hi -> Teach, na default wyświetli Ci się lista spelli których możesz się
nauczyć są one zależne od Lvla i Train Points które możesz sprawdzić naciskając ctrl + S (wiem że nie wiedziałeś spoko)
po nauczeniu się czarów udajesz się na jakieś expowisko, w zależności od profki i twojego setu:
mało hp - mechanoidy, tsuful civilian, saiyan rebeliant, monkey, winter soldier
dużo hp - saiyan warrior, goner, cyborg, death machine

75-125 Jeśli na poprzednich lvlach konsekwentnie robiłeś taski powinieneś mieć oszczędzone troche cc
idziesz do gravity room (wschód od west city które powinieneś już znać) naciskasz na drzwi lvlowe
a do npc piszesz Hi -> Set 3 -> Yes lub od 1-5 Zależy jak wolisz i ile masz kasy. Na wbicie tych 50 lvli
powinieneś przepalić około 35 - 80cc. Jak bieda to food i czar "power up" Uśmiech

125-200 Exp exp exp, kasa, exp exp exp. Kupujesz dużo senzu i siedzisz na saiyan warrioraach, gonerach, death
machine lub szukasz jakiegoś buga który zdenerwuje vultura i da ci pare lvli [Kappa]

200+ Zaczynasz przybierać na masie, więc możesz zaintersować się bossami (dodatkowe lvle i bonus o czym
poczytasz na accmakerze w zakładce Guidebooks (tutorials) gdzie dowiesz się też wiele innych interesujących
rzeczy. Poza tym dalej expisz na mobach wymienionych wyżej i szukasz nowych lepszych expowiskich (immega, vegeta)

250-400 Zacznij od wbicia trochę Energy i Defence (masz do dyspozycji gravity room, Ene roomy na vegecie (północny wschód
od kapsuł) lub bombery i commando które są najbardziej opłacalne (po prostu leczysz się kiedy Cie biją. Następnie
spróbuj expowisk które dotychczas zwiedziłeś, poszukaj nowych jak: Oozaru, Armored Oozaru, Kean Warrior, Annihilator,
Hyper Annihilator lub Immega Planet (pytaj graczy)

Skille: 
AS - Warto wbić 131+ do expa, lub nie wbijać w ogóle i po prostu expić czarami
Ene/Deff - do 200 lvla nie potrzebujesz, 200+ wbij chociaż 110/110
Achievments - Bardzo pożyteczne kiedy potrzebujesz dodatkowego dmg lub obrony (poczytaj dbp wiki)


____________________________________________________________________________________________________________
opracowane przez nayebek 8.11.2016
Prawie tak dobre jak moje pociski po Bystrzaku Szczęśliwy
Popraw tylko Karim na Karin i gitgut
(08-11-2016, 13:13)Invisiblity napisał(a): [ -> ]Prawie tak dobre jak moje pociski po Bystrzaku Szczęśliwy
Popraw tylko Karim na Karin i gitgut

tak z 20 sek sie gapiłem w ten błąd z 10 minut temu i w końcu zostawiłem Karim
za dużo gothica Duży uśmiech
Fajny Poradnik Dla New Graczy Uśmiech)
fajny poradnik tylko fajnie by było gdybyś ssy dodał co gdzie jest Uśmiech
dzieki, zaraz zaczynam gre Duży uśmiech